Fizjoterapia Niemowląt i Dzieci w wieku rozwojowym

Mgr Katarzyna Żuchowska 

  • terapeuta NDT-Bobath oraz Bobath-Baby,
  • terapeuta integracji sensorycznej I i II stopnia,
  • kinesiology taping w pediatrii,
  • instruktor masażu Shantala,
  • Kinezjologia Edukacyjna
  • Komora hiperbaryczna
  • Badanie neurologiczne niemowląt HINE
  • Godziny pracy:
  • pon. wt. śr. pt. - godz. 8.00 - 15.35
  • czwartek - 10.25 - 18.00

Osteopatyczne zabiegi w pediatrii

Rehabilitacja dzieci ze spektrum autyzmu

Program Łagodnej Stymulacji Wczesnego Rozwoju dla Noworodków i Niemowląt

Cennik wizyt i konsultacji

Wizyta 1-razowa (w tym wywiad, ocena rozwoju, zalecenia, instruktaż)
190 PLN
60 min
Kontynuacja terapii
150 PLN
45 min
Wizyta 1-razowa z dwójką dzieci
250 PLN
90 min
Kontynuacja terapii z dwójką dzieci
220 PLN
75 min
Ocena neurologiczna dziecka wg HINE
150 PLN
45 min
Terapia z wykorzystaniem zabiegów osteopatycznych
150 PLN
45 min
Terapia z oceną dziecka pod kątem deficytów sensorycznych
150 PLN
45 min
Masaż Shantala instruktaż
150 PLN
45 min
Kinesiology taping w pediatrii
20 - 40 PLN

Mamo, Tato

Bycie rodzicem jest niezwykle fascynującą przygodą, a pokonywanie wszystkich wyzwań niesie wiele emocji i pytań.
Żyjemy obecnie w czasach obfitujących w informacje. Dostęp do nich jest błogosławieństwem, bo jesteśmy bardziej świadomi, ale też wprowadza nas w poczucie chaosu.
Ta wiedza dotyczy również wiadomości, w jaki sposób radzić sobie z Waszymi pociechami. Jednak czasami sami czujecie, jak ciężko zastosować teorię w praktyce i to na własnym dziecku.
 
Szczególnie gdy Was nurtują pytania:
 
– czy rozwój  dziecka przebiega w sposób harmonijny,
– czy jego umiejętności są adekwatne dla danego miesiąca życia,
–  jak je faktycznie podnosić, trzymać, odkładać,
– dlaczego odgina się, jest zbyt napięte lub zbyt wiotkie,
– co robić,  jeśli poród był skomplikowany, przedwczesny, wspomagany,
– jeśli dziecko ma diagnozę neurologiczną, genetyczną, metaboliczną,
– lub po prostu chcecie wspomóc rozwój malucha.
 
W takiej sytuacji kontakt z terapeutą jest wskazany w celu oceny aktualnych umiejętności motorycznych w stosunku do jego sytuacji zdrowotnej, napięcia mięśniowego, doświadczeń oraz dobór odpowiednich zabaw korygujących nieprawidłowości,  stymulujących do prawidłowego rozwoju i pomagających w wzmaganiach z działaniem przeciw sile grawitacji.

Fizjoterapeuta pediatryczny - Fizjoterapia dziecięca

Nazywam się Katarzyna Żuchowska.

Posiadam 25 lat wzajemnej edukacji od niemowlaka do dużego dziecka.

Czytaj więcej

Fizjoterapia niemowląt – kiedy należy ją stosować?

Pierwsze dni oraz tygodnie po porodzie to czas, w którym zarówno dziecko, jak i rodzice muszą odnaleźć się w zupełnie nowej sytuacji. Dlatego w tym okresie niezwykle istotna jest staranna obserwacja nowego członka rodziny, by móc szybko zareagować w razie wystąpienia jakichkolwiek niepokojących objawów.

Wskazaniem do wizyty w naszym Specjalistycznym Centrum Medycznym OMEGA mogą być sytuacje, w których dziecko cały czas zaciska obie rączki lub jedną z nich, układa główkę wyłącznie w jedną stronę albo nie wykazuje zainteresowania otoczeniem. Warto zgłosić się do nas na wizytę również wtedy, gdy maluszek nadmiernie odgina główkę bądź całe ciało do tyłu, a także, kiedy ma trudności z podporem.

Nasi specjaliści z empatią i zaangażowaniem podchodzą do każdego małego pacjenta, otaczając go troską oraz opieką.

Fizjoterapia dziecięca Suchy Las – świadczenia prywatne

Działania z zakresu fizjoterapii dziecięcej w Suchym Lesie podejmowane są przez specjalistę po konsultacji z rodzicami pacjenta. Nasze cele obejmują zarówno przywrócenie oraz utrzymanie sprawności ruchowej, jak i przygotowanie pociechy do samodzielnego funkcjonowania.

Swoją uwagę skupiamy na stworzeniu pacjentowi komfortowych i wspierających warunków w gabinecie, by mógł poczuć się u nas swobodnie oraz bezpiecznie. To z kolei pozytywnie wpływa na dalsze działania.

Skuteczna fizjoterapia dziecięca – Suchy Las

W Specjalistycznym Centrum Medycznym OMEGA kierujemy się dobrem pacjentów, korzystając z wysokiej jakości sprzętu oraz sprawdzonych metod. Pracujemy w bezpiecznych, komfortowych warunkach, stwarzając dziecku odpowiednią przestrzeń do rozwoju.

Zapewniamy wsparcie rodzicom i opiekunom, którzy mają świadomość tego, że dziecko zmaga się z zaburzeniami w obszarze narządu ruchu, ma zauważalną asymetrię, nie rozwija się w prawidłowym tempie czy nie jest w stanie przyjąć pozycji ciała odpowiedniej do swojego wieku.

Metody stosowane w fizjoterapii pediatrycznej

Rehabilitacja najmłodszych pacjentów nie tylko wymaga cierpliwości, ale również wyczucia. Niejednokrotnie decydujemy się na zastosowanie różnych metod, ponieważ niezwykle istotny jest dobór techniki do potrzeb oraz możliwości każdego dziecka.

Wśród wykorzystywanych przez nas rozwiązań możemy między innymi wymienić masaż Shantala czy metody neurorozwojowe typu Bobath.

Fizjoterapia noworodka – Metoda Bobath

Stosujemy ją w przypadku pacjentów zmagającymi się z zaburzeniami rozwojowymi układu ruchu. To opcja przyjazna dzieciom, która doskonale sprawdza się u niemowląt z asymetrią ułożenia lub z obniżonym bądź wzmożonym napięciem mięśniowym, a także u wcześniaków.

Fizjoterapia dziecięca – Masaż Shantala

To metoda wykorzystywana u niemowląt oraz małych dzieci. Technika wymaga delikatności i odpowiednich ruchów, dzięki którym możemy uzyskać uregulowanie snu maluszka, jego wyciszenie oraz uspokojenie, a także poprawę trawienia czy wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa.

W swojej pracy korzystamy również z komory hiperbarycznej, kinezjologii edukacyjnej, terapii integracji sensorycznej I i II stopnia czy tapingu kinezjologicznego, a także przeprowadzamy badanie neurologiczne niemowląt HINE. W celu uzyskania dodatkowych informacji zachęcamy Państwa do kontaktu, abyśmy mogli udzielić odpowiedzi na nurtujące pytania.