Fizjoterapia Domowa

Forma fizjoterapii skierowana do pacjentów:

 

 •  z ogniskowymi uszkodzeniami mózgu,
 •  w stanach po zatorach mózgowych,
 •  po udarach krwotocznych mózgu,
 •  po urazach do 12 miesięcy od ostrego incydentu mózgowego z ciężkimi uszkodzeniami centralnego i obwodowego układu nerwowego 5 stopnia w skali Rankina (nie dotyczy dzieci do 18 roku życia)
 •   z uszkodzeniem rdzenia kręgowego do 12 miesięcy od powstania uszkodzenia,

Poradnia Suchy Las

ul. Rolna 17

Pn. - Pt. 9.00 - 18.00

Rejestracja:

Osobiście: 8.00 - 18.00
Telefonicznie: 9.00 - 18.00

Fizjoterapia: 61 652 34 80

 •  z chorobami przewlekle postępującymi, a w szczególności: miopatiami, chorobą Parkinsona, zapaleniem wielomięśniowym, rdzeniowym zanikiem mięśni, guzami mózgu, procesami demielinizacyjnymi, stwardnieniem rozsianym  SM, polineuropatią, neuropatią,
 •  z kolagenozami (np. toczeń układowy, twardzina, zapalenie wielomięśniowe),
 • z przewlekłymi zespołami pozapiramidowymi,
 • z chorobami zwyrodnieniowymi stawów biodrowych lub kolanowych oraz po zabiegach endoprotezoplastyki stawu do 6 miesięcy po operacji,
 • z urazami kończyn dolnych do 6 miesięcy po urazie,
 • osoby w stanie wegetatywnym lub apalicznym.

Domowa wizyta fizjoterapeutyczna ---- 150 PLN

Fizjoterapia domowa, Suchy Las – jak przebiega?

Fizjoterapia domowa to bardzo ważny proces, umożliwiający poprawę jakości życia codziennego decydującej się na niego osoby. Na podstawie wykonanych przez pacjenta badań oraz zaleceń ze strony lekarza nasi specjaliści proponują indywidualny program rehabilitacji, w pełni dopasowany do Państwa aktualnych potrzeb.

Podczas pierwszej wizyty fizjoterapeuta z uwagą i zaangażowaniem zapoznaje się z najważniejszymi danymi, takimi jak historia choroby czy przebieg leczenia. Następnie na ich podstawie ustala optymalny plan działania oraz częstotliwość wizyt.

czytaj więcej

W przypadku wykonywania masażu nasi specjaliści korzystają z własnego specjalistycznego stołu. Natomiast kiedy niezbędne są zabiegi fizykalne – na wizytę przynoszą odpowiednie urządzenia.

Fizjoterapia domowa może również opierać się na dobrze dobranych do danego schorzenia oraz stanu pacjenta ćwiczeniach. Podczas ich wykonywania niejednokrotnie używa się dodatkowych akcesoriów, których celem jest urozmaicenie czynności bądź zwiększenie poziomu trudności.

Fizjoterapia domowa NFZ i komercyjna – zalety rozwiązania

W Specjalistycznym Centrum Medycznym OMEGA świadczymy usługi z zakresu fizjoterapii zarówno na NFZ, jak i komercyjnie, by każdy pacjent mógł skorzystać ze wsparcia ze strony wykwalifikowanych specjalistów. Rehabilitacja w warunkach domowych to profesjonalna pomoc w komfortowym środowisku, co czyni ją niezwykle efektywnym rozwiązaniem.

Do każdego pacjenta podchodzimy w indywidualny sposób, wspierając go na każdym etapie fizjoterapii. Dbamy również o przyjazną atmosferę, ponieważ doskonale zdajemy sobie sprawę, jak istotne jest poczucie bezpieczeństwa podczas wykonywania zaproponowanych przez nas ćwiczeń oraz zabiegów.

Rehabilitacja domowa pozwala na uzyskanie efektywnej pomocy. Skupiamy się na likwidacji bólu, a także przywróceniu możliwie jak największej sprawności pacjenta.

Fizjoterapia domowa – cena za usługę

Z kosztem fizjoterapii domowej mogą zapoznać się Państwo w cenniku zamieszczonym na naszej stronie internetowej. Znajdują się w nim wszelkie istotne informacje. Decydując się na wizytę komercyjną, należy uiścić stosowną opłatę, której koszt uzależniony jest od rodzaju wybranego zabiegu.

W przypadku wizyty na NFZ usługa finansowana jest ze środków publicznych. Dzięki temu dla pacjenta pozostaje ona całkowicie bezpłatna.

Dlaczego warto skorzystać z naszej oferty?

Specjalistyczne Centrum Medyczne OMEGA to miejsce stworzone z myślą zarówno o pacjentach indywidualnych, jak i zakładach pracy, gdzie dostępny jest szeroki zakres usług z różnych dziedzin medycyny. Dysponujemy nowoczesnym, wysokiej jakości sprzętem, pozwalającym na wykonywanie różnego rodzaju zabiegów poprawiających jakość funkcjonowania.

W swojej pracy kierujemy się dobrem korzystających z naszych usług osób, podchodząc do każdego w empatyczny, pełen zrozumienia sposób. Ponadto w razie wystąpienia jakichkolwiek pytań warto się z nami skonsultować. Z chęcią udzielimy szczegółowych odpowiedzi.