Komora Hiperbaryczna

Zabiegi medyczno lecznicze

Komora Hiperbaryczna OMNIOXY DUO

Jest to łagodna, miękka komora hiperbaryczna. Tlenoterapia hiperbaryczna jest aktualnie najmodniejszą i nowoczesną metodą wsparcia leczenia wielu chorób oraz regeneracji organizmu dla każdego, a także sportowców czy seniorów.

Poradnia Suchy Las

ul. Rolna 17

Pn. - Pt. 9.00 - 18.00

Rejestracja:

Osobiście: 8.00 - 18.00
Telefonicznie: 9.00 - 18.00
nr tel: 61 652 34 80

Łagodna tlenoterapia hiperbaryczna (mHBOT) najczęściej jest wykorzystywana w celu poprawy kondycji fizycznej, wydolności organizmu oraz wyglądu. Tlenoterapia hiperbaryczna to metoda regeneracyjna polegająca na oddychaniu tlenem o zwiększonym stężeniu w warunkach ciśnienia wyższego niż atmosferyczne.

Lepsze dotlenienie organizmu oraz dystrybucja tlenu do wszystkich tkanek, przyśpiesza regenerację i pobudza odnowę całego ciała. Uznaje się, że wysycenie organizmu tlenem przeciwdziała skutkom starzenia i zwiększa produkcję kolagenu, dzięki czemu tlenoterapia hiperbaryczna stanowi coraz chętniej wykorzystywane narzędzie w gabinetach urody i odnowy biologicznej. – wyjaśnia Adam Cegielski, OMNIOXY S.A.

 

Tlenoterapię hiperbaryczną coraz szerzej stosuje się jako narzędzie wspomagające w terapii schorzeń takich jak autyzm, stopa cukrzycowa i ciężko gojące się rany, przewlekłe stany zapalne, udar mózgu, łuszczyca, reumatyzm, stwardnienie rozsiane, czy choroba Parkinsona. Najnowsze badania wskazują także na przydatność tlenoterapii hiperbarycznej w chorobach związanych z układem oddechowym, np. COVID-19.

Ma wielu zwolenników wśród sportowców, w tym wśród takich gwiazd sportu, jak Michael Phelps, LeBron James. Z tlenoterapii hiperbarycznej korzystają też polscy sportowcy – Arkadiusz Lindner (Rajd Dakar), Marcin Świerc (ekstremalne biegi górskie), czy Agnieszka Rynkiewicz (zwyciężczyni Runmageddon-u).

Wskazania do zabiegu tlenoterapii hiperbarycznej

/ Trudno gojące się rany
/ Autyzm
/ Przewlekłe choroby
/ Choroby skóry
/ Reumatyzm
/ Medycyna sportowa
/ Powikłania po COVID-19
/ Borelioza
/ Przewlekłe zmęczenie
/ Legalny doping
/ Leczenie kontuzji
/ Odmładzanie

Komora hiperbaryczna – dla kogo?

Korzystanie z komory hiperbarycznej staje się w Polsce coraz popularniejsze. Tlenoterapia jest polecana szerokiemu gronu osób – zarówno dzieciom, dorosłym, jak i seniorom. Jest to związane z jej efektywnością w kontekście regeneracji organizmu czy przyspieszenia rekonwalescencji po różnego rodzaju chorobach, urazach bądź zabiegach. Zabieg wpływa więc na wiele procesów zachodzących w ludzkim ciele, przez co tlenoterapia jest uważana za uniwersalną. Komora hiperbaryczna jest szczególnie zalecana osobom, które doświadczyły zatrucia tlenkiem węgla, infekcji bakteryjnych i grzybiczych, nagłego niedosłuchu czy chorób skóry.

Komora hiperbaryczna – efekty

Dzięki tlenoterapii hiperbarycznej można skutecznie przyspieszyć proces gojenia się ran i oparzeń poprzez dostarczenie tlenu do uszkodzonych tkanek. Ponadto komora hiperbaryczna poprawia zrastanie się złamań czy urazów kostnych, a także przyspiesza leczenie zakażeń bakteryjnych.

Tlenoterapia hiperbaryczna również przyczynia się do ogólnej poprawy zdolności regeneracyjnych organizmu oraz pomaga w leczeniu urazów czy przeciążeń stawów bądź mięśni. Dodatkowo powoduje wzrost komórek macierzystych w organizmie, pozytywnie wpływa na dotlenienie mózgu po różnych urazach neurologicznych, a także korzystnie oddziałuje na pamięć i koncentrację.

Komora hiperbaryczna – cena

Ile kosztuje skorzystanie z komory hiperbarycznej? Nie da się wskazać jednoznacznej odpowiedzi.

Cena zależy od tego, czy pacjent decyduje się na jednorazowy zabieg trwający 60 minut, czy na pakiet obejmujący 5 wizyt. Zapewniamy, że nasza oferta jest naprawdę konkurencyjna!

Komora hiperbaryczna – opinie

Tlenoterapia hiperbaryczna otrzymuje świetne opinie. Korzystają z niej m.in. pacjenci po operacjach plastycznych i z chorobami układu krążenia. Często używają jej również sportowcy czy osoby aktywne fizycznie, którym zależy na przyspieszeniu regeneracji mięśni lub redukcji stanów zapalnych.

Pacjenci zaznaczają, że dzięki komorze hiperbarycznej udało im się skutecznie zadbać o organizm, poprawić samopoczucie i zwiększyć ilość energii. Ponadto tlenoterapia pozwoliła wielu osobom poprawić wygląd skóry oraz szybciej powrócić do zdrowia po różnych procedurach medycznych czy urazach.

 

Cennik

Zabieg 60 min
110.00 PLN
Pakiet 5 zabiegów
400.00 PLN