Poradnia Neurologiczna

Neurolog – Leczenie:

/ Zespołów bólowych i zawrotów głowy

/ Niedowładu

/ Stanów po udarach

/ Epilepsji

/ Dyskopatii

/ Rwy kulszowej

/ Obwodowego porażenia nerwu twarzowego

/ Przewlekłych, postępujących chorób centralnego i obwodowego układu nerwowego.

 

Diagnostyka:

/ Przewlekłych, postępujących chorób centralnego i obwodowego układu nerwowego

/ Nowotworów centralnego i obwodowego układu nerwowego

/ Diagnostyka za pomocą badań obrazowych TK, MRI, EEG, EMG.

Poradnia Suchy Las

ul. Rolna 17

Pn. - Pt. 9.00 - 18.00

Rejestracja:

Osobiście: 8.00 - 18.00
Telefonicznie: 9.00 - 18.00

Neurolog zajmuje się schorzeniami związanymi z obwodowym i ośrodkowym układem nerwowym. Choroby neurologiczne dotykają ludzi młodych i starszych, pojawiają się w sposób nagły lub stopniowo narastający przykładem jest rwa kulszowa lub inne objawy spowodowane dyskopatią. Również często występującym schorzeniem jest obwodowe porażenie nerwu twarzowego.

Neurolog diagnozuje i leczy przewlekłe oraz postępujące choroby centralnego i obwodowego układu nerwowego. Specjalista neurolog posługuje się do diagnostyki badaniami obrazowymi –  tomografia komputerowa (TK), rezonans magnetyczny (MRI), elektroencefalografia (EEG), Elektromiografia (EMG).

Objawy neurologiczne są często wynikiem nowotworów w centralnym lub obwodowym i ośrodkowym układzie nerwowym.

Specjaliści w tej poradni

Dr Hanna Hejduk-Kusza

Czym zajmuje się nasza poradnia neurologiczna w Suchym Lesie?

Nasza poradnia neurologiczna w Suchym Lesie świadczy profesjonalne usługi zarówno w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, jak i prywatnie. Zajmujemy się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób układu nerwowego związanymi z zaburzonym funkcjonowaniem mózgu, a także mięśni i kręgosłupa. Mając na uwadze, że mają one niebanalny wpływ na pracę całego organizmu, staramy się wdrażać odpowiednio dobrane rozwiązania w sposób sprawny, a zarazem skuteczny. Oprócz niżej wymienionych chorób nasz neurolog w Suchym Lesie zajmuje się również diagnostyką i leczeniem chorób Parkinsona, Alzheimera i Wilsona, pląsawicy Huntingtona, stwardnienia rozsianego czy zespołu Tourette’a. Naszym pacjentom oferujemy kompleksową, profesjonalną opiekę specjalistów. Nasz neurolog w Suchym Lesie może również skierować na innego rodzaju badania w celu pogłębienia diagnostyki i jak najbardziej trafnego wyboru sposobu leczenia. Należą do nich między innymi angiografia, RTG oraz badanie płynu mózgowo-rdzeniowego.

Czytaj dalej…

 

Kiedy należy zgłosić się do poradni neurologicznej prywatnie lub na NFZ?

Do wizyty w poradni neurologicznej na NFZ lub prywatnej powinny nas skłonić między innymi takie objawy, jak nawracające bóle głowy, zaburzenia pamięci, przytomności, czucia i widzenia, szumy uszne czy zawroty głowy. Wizyta u neurologa prywatnie lub na NFZ jest zalecana również wówczas, gdy mamy do czynienia z zaburzeniami równowagi bądź koordynacji, a także osłabioną siłą mięśni, ich drżeniem czy odczuwanymi w ich obrębie skurczami. Za niepokojące należy uznać ponadto chroniczne bóle mogące się pojawiać w różnych częściach ciała, mrowienie kończyn, problemy ze snem oraz symptomy pod postacią ruchów mimowolnych – na przykład różnego rodzaju tików.

W naszej poradni neurologicznej w Suchym Lesie mogą Państwo skorzystać z profesjonalnych usług zarówno w ramach NFZ, jak i prywatnie. Należy jednak pamiętać, że w przypadku pierwszej opcji konieczne jest posiadanie skierowania do specjalisty uzyskane od lekarza pierwszego kontaktu. Pomoże on również wstępnie ocenić, czy odczuwane dolegliwości mogą mieć coś wspólnego z funkcjonowaniem układu nerwowego.

 

Jak przebiega wizyta u neurologa na NFZ i prywatnie?

Niezależnie od tego, czy są Państwo umówieni na wizytę u neurologa prywatnie, czy też na NFZ, specjalista przeprowadzi w jej trakcie ocenę odruchów fizjologicznych, czucia powierzchownego oraz funkcjonowania procesów poznawczych i orientacji. Lekarz może poprosić pacjenta na przykład o wykonanie nieskomplikowanych poleceń, takich jak stanie na jednej nodze, czy dotknięcie nosa palcem z zamkniętymi oczami. Jeśli będzie to konieczne, neurolog na NFZ lub prywatnie zaleci wykonanie specjalistycznych badań, które pogłębią diagnostykę, pomagając zmaksymalizować efekty przyszłego leczenia.

W naszej poradni neurologicznej (NFZ i prywatnej) opiekujemy się pacjentami w różnym wieku, dbając o profesjonalne świadczenie oferowanych usług, a także Państwa komfort w trakcie ich trwania. Wizyty odbywają się w estetycznych gabinetach i przebiegają w przyjaznej, a zarazem profesjonalnej atmosferze.

 

Kiedy należy zgłosić się do neurologa (prywatnie lub na NFZ), a kiedy do psychiatry?

Neurologia i psychiatria są dziedzinami pokrewnymi – nierzadko symptomy chorób, którymi zajmują się ich specjaliści, są podobne lub identyczne, dlatego w przypadku wielu pacjentów konieczna jest ich współpraca. W naszej poradni neurologicznej na NFZ oraz prywatnie możliwe jest również skorzystanie z konsultacji psychiatrycznej, dzięki czemu diagnostyka przebiega maksymalnie sprawnie i z trafnym rezultatem, który pozwala na wdrożenie odpowiedniego leczenia.

Uczynienie tego na jak najwcześniejszym stadium choroby pozwoli znacznie ograniczyć jej możliwe konsekwencje. Choć wiele schorzeń neurologicznych rozwija się powoli, niepokojących objawów nie warto ignorować. Serdecznie zapraszamy na profesjonalne konsultacje w naszej poradni neurologicznej w Suchym Lesie – rejestracja jest możliwa osobiście bądź telefonicznie.

Poradnia Neurologiczna

Konsultacja Neurologiczna
220 PLN