Poradnia Zdrowia Psychicznego

Zakres zagadnień naszej poradni:

 

/ Niska samoocena

/ Problemy w relacjach

/ Wypalenie zawodowe

/ Ostry przewlekły stres

/ Poczucie wartości

/ Zaburzenia odżywiania

/ Doświadczenie sytuacji kryzysowych

/ Anhedonia

/ Zaburzenia lękowe

/ Zaburzenia nastroju

/ Zaburzenia poznawcze

/ Depresja

/ Choroba dwubiegunowa.

Poradnia Suchy Las

ul. Rolna 17

Pn. - Pt. 9.00 - 18.00

Rejestracja:

Osobiście: 8.00 - 18.00
Telefonicznie: 9.00 - 18.00

Oferta Poradni psychiatryczno – psychologicznej skierowana jest do osób potrzebujących profesjonalnego wsparcia psychologicznego i psychiatrycznego w rozwiązaniu trudności w obszarze szeroko rozumianego zdrowia psychicznego. Pomagamy osobom przechodzącym kryzys i potrzebującym wsparcia w sytuacji śmierci, rozwodu, problemów małżeńskich, wychowawczych i rodzinnych. Pomagamy także pacjentom cierpiącym z powodu zaburzeń nerwicowych (lęki) i zaburzeń nastroju (depresje).

Oferujemy profesjonalną pomoc w sesjach terapeutycznych pacjentom mającym  trudności w radzeniu sobie ze stresem, mającym problemy w relacjach z innymi. Leczenie farmakologiczne prowadzone jest przez specjalistę psychiatrii co zapewnia pełen profesjonalizm w doborze leków oraz opiece nad pacjentem.

Leczone choroby: zaburzenia lękowe, zaburzenia emocjonalne, depresja, zaburzenia nastroju, stres, kryzys emocjonalny, zaburzenia osobowości, nerwice, lęki, zaburzenia psychosomatyczne, ADHD, problemy wychowawcze, trudności szkolne, dyskalkulia, autyzm, fobia społeczna, Choroba afektywna dwubiegunowa, Kryzys w związku, kryzys życiowy, menopauza, zaburzenia odżywiania, bulimia, uzależnienia, alkoholizm, DDA – dorosłe dzieci alkoholików, uzależnienie od hazardu, zaburzenia zachowania, zaburzenia pamięci,

trauma, niepowodzenia ciążowe, depresja okołoporodowa/poporodowa, myśli samobójcze, ból emocjonalny, bezsenność, niepłodność, molestowanie seksualne, zespół lęku uogólnionego, zespół stresu pourazowego, niskie poczucie własnej wartości, nadpobudliwość psychoruchowa z deficytem uwagi, fobia szkolna, dysgrafia, problemy rodzinne, rozwód, separacja, zazdrość, autoagresja, uzależnienie od internetu, uzależnienie od multimediów, gier, kryzys związany ze stratą, kryzys i wypalenie zawodowe, obniżona samoocena, poszukiwanie sensu życia.

Specjaliści w tej poradni
Agnieszka Szeliga-Neyman

Dr Szeliga-Neyman Agnieszka
Psychiatra

Mgr Irmina Bobowska
Psycholog

Mgr Monika Rogowska
Psycholog

Czym zajmuje się nasza poradnia zdrowia psychicznego w Suchym Lesie?

Problemy z zakresu zdrowia psychicznego dotykają obecnie coraz więcej osób ze względu na różne czynniki wynikające między innymi z funkcjonowania współczesnego świata. Obecnie jako społeczeństwo mamy coraz większą świadomość, jak funkcjonowanie w tej sferze wpływa na ogólne zdrowie i samopoczucie, a także na poczucie szczęścia i zadowolenia z życia. W przypadku jakichkolwiek trudności zachęcamy do sięgnięcia po pomoc psychologa w Suchym Lesie bądź lekarza psychiatry.

Czytaj dalej…

 

Psycholog i psychiatra w Suchym Lesie – do którego specjalisty należy się udać w pierwszej kolejności?

Wielu pacjentów zastanawia się, do którego specjalisty należy się udać w przypadku trudności ze zdrowiem psychicznym. Psychiatra – prywatnie bądź na NFZ – zajmuje się leczeniem farmakologicznym, a więc objawowym. Psycholog z odpowiednim wykształceniem może natomiast prowadzić terapię, w której dociera się do przyczyn trudności przejawianych przez pacjenta. W większości przypadków najlepsze efekty przynosi więc łączenie obu tych form leczenia. Jeżeli jednak doświadczają Państwo uciążliwych, intensywnych objawów, które utrudniają codzienne funkcjonowanie, w pierwszej kolejności warto zgłosić się do naszego psychiatry w Suchym Lesie – odpowiednio dobrane leki pomogą zmniejszyć objawy, dzięki czemu terapia będzie mogła przynieść pożądany skutek. Niezależnie jednak od tego, czy udadzą się Państwo do psychologa w Suchym Lesie, czy też do psychiatry, specjalista zdecyduje, czy konieczne jest włączenie drugiej formy leczenia.

 

Jak wygląda wizyta u psychologa w Suchym Lesie?

Wizyta u psychologa w Suchym Lesie może przybierać formę krótkoterminowych konsultacji bądź sesji terapeutycznych, które polegają na oddziaływaniach długoterminowych. Nasi specjaliści dbają o komfort swoich pacjentów, prowadząc spotkania w atmosferze zaufania, poufności i bezpieczeństwa. Psycholog na NFZ czy prywatnie wysłuchuje swojego pacjenta oraz udziela mu profesjonalnego wsparcia. Sesje terapeutyczne mogą polegać jednak nie tylko na rozmowie, ale również na nauce różnego rodzaju umiejętności – na przykład strategii radzenia sobie czy ćwiczeń relaksacyjnych, które pomagają w sytuacji stresującej. Każdy profesjonalny psycholog w Suchym Lesie szanuje prywatność i autonomię swojego pacjenta.

 

Na czym polega wizyta u psychiatry na NFZ bądź prywatnie?

Wizyta u psychiatry prywatnie lub na NFZ polega na zebraniu wywiadu lekarskiego dotyczącego rodzaju doświadczanych objawów, ich nasilenia oraz czasu trwania. Dla specjalisty ważna może być również historia chorób pacjenta, a także informacja, czy dolegliwości z zakresu zdrowia psychicznego występują lub występowały u członków jego rodziny. Zadaniem psychiatry na NFZ lub prywatnego jest dobór jak najlepiej dopasowanych leków przy uwzględnieniu indywidualnych potrzeb pacjenta, a także jego kondycji zdrowotnej. Wizyty u tego specjalisty są więc znacznie rzadsze niż w przypadku terapii, która przynosi najlepsze efekty, gdy realizowana jest regularnie.

 

Kiedy warto umówić się do poradni zdrowia psychicznego w Suchym Lesie?

W przypadku gdy doświadczają Państwo problemów bądź dolegliwości, które przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu, zachęcamy do skorzystania z naszych usług świadczonych w ramach poradni zdrowia psychicznego w Suchym Lesie. Wizyta u psychologa bądź psychiatry jest zalecana również wówczas, gdy zauważyli Państwo u siebie wyraźne zmiany w funkcjonowaniu na tle emocjonalnym. Pacjenci bardzo często zgłaszają się do naszych specjalistów z objawami takimi jak utrata energii i chęci do życia, ciągłe zmęczenie, brak radości i satysfakcji z czynności, które do tej pory cieszyły, problemy w bliskich związkach czy obniżona samoocena.

Warto pamiętać, że nie istnieje jeden uniwersalny moment, w którym warto zgłosić się do naszej poradni zdrowia psychicznego w Suchym Lesie. Zachęcamy do umówienia wizyty, jeśli tylko czują Państwo taką potrzebę.

Poradnia Zdrowia Psychicznego

Dr Szeliga-Neyman Agnieszka
250 PLN
Psychiatra. Wizyta pierwsza
Wizyta kontynuacja
220 PLN
Mgr Irmina Bobowska
220 PLN
Psycholog. Wizyta terapeutyczna